Reklam

Film – TV Dalında Kristal Elma Kazanan Reklamlar

Spread the love

Kristal Elma 2015, dolu dolu geçen 3 günün ardından dün akşam gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Televizyonun hala en popüler reklam mecrası olmasından dolayı en çok ilgi çeken dallardan birisi “Film – TV ve Sinema” idi. Bu daldaki 16 farklı kategoride verilen 22 Kristal Elma’yı 9 ajans paylaştı. Tadım’ın “Sosyal Ağ Filmi” ve Şekerbank’ın “Sen Bırakıp Gitme Diye” isimli reklamları 2 Kristal Elma ödülü birden kazandı.

Bir de ajanslar açısından istatistik verelim. Film – TV ve Sinema kategorisindeki 21 Kristal Elma ödülünün 6’sını TBWA İstanbul, 5’ini Rafineri, 3’ünü Concept Reklam, 2’şer tanesini Blab İstanbul ve Medina Turgul DDB, 1’er tanesini de Punch İstanbul, Manajans/JWT, Ogilvy İstanbul ve Güzel Sanatlar kazandı.

Kristal Elma kazanan videoları aşağıda izleyebilirsiniz.

Anadolu Hayat Emeklilik – Bana Amca Dediler

Ajans: TBWA İstanbul

Arabam.com – L Koltuk

Ajans: Concept Reklam

Avea – Woops Şota/Kampüs

Ajans: TBWA İstanbul

Change.org – Özgecan Yasası

Ajans: Punch İstanbul

Fuse Tea – Köstebek

Ajans: Ogilvy İstanbul

Ikea – Ikea Katalog/Tenis

Ajans: TBWA İstanbul

İş Bankası – O Bir Film İçin Neler Verdi?

Ajans: Medina Turgul DDB

McDonald’s – Acılı Tavuk Klasik

Ajans: TBWA İstanbul

Ofix.com – 0.5 Ucu Olan Var mı?

Ajans: Blab İstanbul

Opet – Sevince

Ajans: Rafineri

Videoların devamı için tıklayınız.
Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.