Marka ve ReklamReklam

Nescafe’den En Uzun Geceye En Extra Uzun Reklam

Spread the love
Dün gece televizyonlarda karşımıza çıkan reklam birçok kişiyi şaşırttı. En uzun gecenin yaşandığı 21 Aralık’ta, Nescafe “En Extra Uzun Reklam” ile ekranlardaydı.
Punch ajansının hazırladığı ve tam 5 dakika 15 saniye süren bu reklam ile 70’li yıllarda yayınlanan 5 dakika 8 saniyelik bir reklamın rekoru da kırılmış oldu. Reklamının içerisindeki eski bir Nescafe reklamının gösterimi, rakam tahmin oyunu, en uzun gece olayının bilgilendirmesi gibi sahnelerin arasına, Nescafe içmeye yönlendiren cümleler serpiştirilmiş.
Ayrıca reklamda, belirtilen telefon numarasına Whatsapp’ten mesaj atan ilk 100 kişiye ödül verilerek, pazarlama iletişimlerinde henüz çok fazla kullanılmayan Whatsapp’in de kullanıldığı yenilikçi bir harekete imza atılmış.

Anadolu Sigorta’nın yaptığı Whatsapp sitcomuna buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamı ilk gördüğünüzde “Buna ne para vermişlerdir be!” dediğinizi az çok tahmin edebiliyorum =) Ama dikkat çekici ve sadece 1 gün yayınlanacak bir iş için değer. Özetle, gerçek zamanlı pazarlamanın başarılı örneklerinden biri olan ve alışılmışın dışında çekilen bu reklamı ben beğendim ve esprili buldum. Uzun sürdüğü için sıkıldığını ve saçma bulduğunu söyleyenler de olmakla birlikte ufak bir sosyal medya araştırması ile beğenen kişilerin daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Blogumda yer verdiğim diğer başarılı işlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklamı siz nasıl buldunuz? Cafe Crown’ın Twitter’dan Nescafe’ye verdiği cevabı görmek için tıklayın.

En Uzun Geceye En Extra Uzun Reklam

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.