Marka ve ReklamReklam

Volvo’nun Sophie’li Yeni Reklam Filmi (Aralık 2015)

Spread the love

Volvo’nun Van Damme ile çektiği ve tüm dünyada büyük beğeni toplayarak tam 82 milyon kez izlenen reklam filmini muhtemelen görmüşsünüzdür. Görmemiş olanlar için ekleyeyim:

Volvo bu başarısının tek seferlik olmadığını dün yayınladığı “Look who is driving” isimli reklam filmiyle gösterdi. Volvo FMX aracının sağlamlığı üzerine kurgulanan reklam filminde, 4 yaşında Sophie uzaktan kumanda ile aracı yönetiyor. Sürüş boyunca bir binanın içine giren, sonrasında ters takla bile atan araç yine de dimdik ayakta kalmayı başarıyor. Çekimler sırasında tüm güvenlik önlemlerinin alındığı da reklamın sonunda belirtiliyor. 

Reklam o kadar büyük bir etki yaptı ki, henüz 1 gün olmasına rağmen 1 milyondan fazla izlenme sayısına şimdiden ulaştı. Bazı işleri nasıl eleştirebiliyorsak, iyi işleri de takdir etmek gerekir. Volvo’ya bir kez daha tebrikler! Bakalım bu reklam Van Damme’ı geçebilecek mi? (Bence çok zor).

Yeni Volvo Reklamı

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.