Pazarlama

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu

Spread the love

Online para transferi sistemi devi PayPal, beklenmedik bir kararla Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.Haber duyulduğu gibi sosyal medyada ben dahil birçok kişi şaşkınlığını gizleyemedi. Peki PayPal neden Türkiye’den çekiliyor? Dev şirket bu sorunun cevabını şu cümleler ile açıklıyor:

Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığımız lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerimizi durdurmaktan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır. 


Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

6 Haziran itibarıyla PayPal üzerinden hiçbir para gönderme ve alma işlemi yapılamayacak. Yani artık Paypal Türkiye’den çekildi diyebiliriz. Dev şirketin önümüzdeki dönemde Türkiye’deki faaliyetlerine tekrar başlayıp başlayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.