Sosyal Medya

Twitter, Anket (Polls) Özelliğini Duyurdu

Spread the love

Son günlerde sosyal medya devlerinden ardı ardına yenilikler gelmeye devam ediyor. Son olarak Twitter’ın açıkladığı anket yeniliği büyük ses getirdi. 2 sene kadar öncesine kadar Facebook’ta olan ancak neden kalktığına (şu an sadece gruplarda kullanılabiliyor) hiç anlam veremediğim bu özelliğin Twitter’a renk getireceğini düşünüyorum.

Twitter Moments özelliğini duyurdu.

Facebook’un yeni emojileri neleri değiştirir? Tıklayın.

Ancak Twitter’ın anket özelliği Facebook’ta olandan biraz farklı. Fenomenler, markalar ve haber siteleri tarafından muhtemelen çok sık kullanılacak olan bu özelliği kısaca özetlemek gerekirse;

Twitter Anket Özelliği

  • Seçenek sayısı sadece 2 olabilecek.
  • 140 karakter sınırı sorunun kendisi için geçerli olacak. Şseçenekler bu sınırın dışında tutulacak.
  • 24 saat boyunca yayında kalacak.
  • Verilen cevaplar diğer kişiler tarafından görülmeyecek.
  • Android, IOS ve masaüstü cihazlardan kullanılabilecek.
  • Özellik çok kısa bir test süresinden sonra herkesin kullanımına açılacak.

En dikkat çeken özelliği bence 2 seçenek ile sınırlı olması. 140 karakter kuralında olduğu gibi Twitter bu konuda da kalabalığa mahal bırakmamış. Her ne kadar çok seçenek olmaması konusuna katılsam da üst sınır 2 yerine 4 olabilirdi diye düşünüyorum.

Güncelleme: Daha sonradan 4 şık olarak değiştirildi.

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.