Sosyal Medya

Twitter 140 Karakter Sınırını Kaldırıyor Mu?

Spread the love

Geçtiğimiz aylarda özel mesajlardaki 140 karakter sınırını kaldıran Twitter, Amerika merkezli teknoloji haber sitesi recode.net’in yaptığı habere göre tweet’lerden de bu sınırı kaldırmayı düşünüyor. Detayları madde madde paylaşalım.

  • Tweet’lerdeki 140 karakter sınırı, 10 bine çıkartılacak.
  • Tweet’lerin ilk görünümü aynı olacak fakat kullanıcılar 1 tıkla içeriğin devamına ulaşabilecek.
  • Bu yeni özelliğin ismi “140’ın ötesi” olacak.
  • Bu özellik için farklı bir uygulama kullanılmasına gerek olmayacak.
  • Uygulama şu an test aşamasında.
  • 2016’nın ilk çeyreğinde yayına alınması düşünülüyor.

Kullanıcıların daha detaylı paylaşımlar yapabilmesine olanak vermek isteyen Twitter’ın bu kararına ben çok ısınamadım. Özel mesajlaşmalardan kaldırdığı karakter sınırını çok doğru bulurken, çıktığı ilk günden itibaren kendine has olan bu özelliği değiştirmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sizin bakış açınız nedir?

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.