Nescafe’den En Uzun Geceye En Extra Uzun Reklam

Dün gece televizyonlarda karşımıza çıkan reklam birçok kişiyi şaşırttı. En uzun gecenin yaşandığı 21 Aralık’ta, Nescafe “En Extra Uzun Reklam” ile ekranlardaydı.
Punch ajansının hazırladığı ve tam 5 dakika 15 saniye süren bu reklam ile 70’li yıllarda yayınlanan 5 dakika 8 saniyelik bir reklamın rekoru da kırılmış oldu. Reklamının içerisindeki eski bir Nescafe reklamının gösterimi, rakam tahmin oyunu, en uzun gece olayının bilgilendirmesi gibi sahnelerin arasına, Nescafe içmeye yönlendiren cümleler serpiştirilmiş.
Ayrıca reklamda, belirtilen telefon numarasına Whatsapp’ten mesaj atan ilk 100 kişiye ödül verilerek, pazarlama iletişimlerinde henüz çok fazla kullanılmayan Whatsapp’in de kullanıldığı yenilikçi bir harekete imza atılmış.

Anadolu Sigorta’nın yaptığı Whatsapp sitcomuna buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamı ilk gördüğünüzde “Buna ne para vermişlerdir be!” dediğinizi az çok tahmin edebiliyorum =) Ama dikkat çekici ve sadece 1 gün yayınlanacak bir iş için değer. Özetle, gerçek zamanlı pazarlamanın başarılı örneklerinden biri olan ve alışılmışın dışında çekilen bu reklamı ben beğendim ve esprili buldum. Uzun sürdüğü için sıkıldığını ve saçma bulduğunu söyleyenler de olmakla birlikte ufak bir sosyal medya araştırması ile beğenen kişilerin daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Blogumda yer verdiğim diğer başarılı işlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklamı siz nasıl buldunuz? Cafe Crown’ın Twitter’dan Nescafe’ye verdiği cevabı görmek için tıklayın.

En Uzun Geceye En Extra Uzun Reklam

Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir