Twitter Yeni Özelliğini Duyurdu: Moments (Anlar)

Twitter, Jack Dorsey’in yeni CEO olarak duyurulmasından sonraki ilk büyük geliştirmesini hayata geçirdi: Moments. Güncel olayların takibi açısından en kullanışlı sosyal mecra olan Twitter, tam da konseptine uygun olan bu özellik ile kullanıcıların gündemi yakalamasını daha da kolaylaştıracak. Ayrıca kullanıcılar gereksiz tweet yığınlarından sıyrılıp ilgi çeken ve daha alakalı içeriklere ulaşabilecekler.

Facebook Instant Articles özelliği taşları yerinden oynatabilir mi? Tıklayın.

Maddelerle kısaca özetlemeye çalışırsam;
– Moments, Bildirimler ile Mesajlar arasında yer alacak.
– Buraya tıkladığınızda sizi Bugün, Spor, Eğlence, Haberler gibi başlıklar karşılayacak. İstediğiniz başlığa tıklayarak konuyla ilgili popüler tweetlere sağa doğru kaydırarak ulaşabileceksiniz. Bu tweet’ler otomatik oynayan videolar, gif’ler, vine videoları veya etkileyici görseller olabilir.
– Normalde olduğu gibi Moments’ta da bir içeriği favorilere ekleme, retweet etme opsiyonları olacak. Ek olarak, bazı içerikleri topluca paylaşma seçeneği de yer alacak.
– Etkinlikler için “follow the moment” seçeneği olacak. Bu seçenek sayesinde etkinlikle ilgili Moments’ta yer alan tweet’ler direkt olarak haber akışınıza düşecek. Etkinlik bittiğinde ise tweet’ler otomatik olarak kesilecek.
– Moments’ta yer alacak tweet’ler, popülariteye göre sıralayan bir algoritma tarafından seçilmeyecek. Bu sistemi kontrol etmek için oluşturulan bir takım tarafından yönetilecek. Çünkü Twitter bu sistem ile mükemmel müşteri deneyimini hedefliyor.
– Şu anda sadece ABD kullanıcılarına açılan bu özellik, yakın zamanda diğer bölge kullanıcıları için de kullanılır hale gelecek.
twitter-moments-ornek-gorsel
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir