Foursquare Kullanıcı İstatistikleri (İnfografik)

Türkiye’de 7,2 milyon kullanıcıya sahip olan Foursquare’de (yeni adıyla Swarm) günde ortalama 1,8 milyon check-in olunuyor. Foursquare’in Türkiye’deki iş ortağı Publik, Foursquare günü olarak adlandırılan 16 Nisan günü kullanıcı tercihlerini gösteren bir infografik yayınladı.

Nereye Gidiyorlar?

İlk 3 sırada uzak ara sırasıyla kafeler, evler/rezidanslar ve restoranlar bulunuyor. AVM’ler ve mahalleler de kullanıcıların diğer gözdeleri. Bana bu listede en ilginç gelen sondan 2. sırada yer alan otobüs durakları oldu. Otobüs durağında check-in olmak gerçekten değişik bir tercih.

Nelerden Hoşlanıyorlar?

Bu listede yok yok. Canlı müzikten tarihi yerlere, plajlardan pizzacılara kadar toplam 25 maddeyi barındıran bir hoşlanılanlar listesi (Hakikaten 25 mi diye infografiğe bakanlar var, onlara teessüf ediyorum).

Ne Yiyorlar?

İlk 2 sırada sırasıyla Türk yemekleri ve fast food olması dikkat çekici. Taban tabana zıt olan 2 kavram ama demek ki ikisini de seviyoruz. Bunları deniz mahsulleri, kahvaltılıklar ve et çeşitleri takip ediyor.

Nereleri Ziyaret Ediyorlar?

Semt olarak ilk sırada Kadıköy var. Alsancak ve Kızılay da Kadıköy’ün takipçileri konumunda. AVM sıralamasında ise lider şüphesiz ki Cevahir. En gözde yollar listesinde ilk 2 sıranın İstiklal ve Bağdat Caddesi olması da sanırım kimseyi şaşırtmaz.

Diğer infografikleri görmek için tıklayın. 

İstatistik yazıları için tıklayın. 


Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir