İnfografikİstatistikSosyal Medya

Foursquare Kullanıcı İstatistikleri (İnfografik)

Spread the love
Türkiye’de 7,2 milyon kullanıcıya sahip olan Foursquare’de (yeni adıyla Swarm) günde ortalama 1,8 milyon check-in olunuyor. Foursquare’in Türkiye’deki iş ortağı Publik, Foursquare günü olarak adlandırılan 16 Nisan günü kullanıcı tercihlerini gösteren bir infografik yayınladı.

Nereye Gidiyorlar?

İlk 3 sırada uzak ara sırasıyla kafeler, evler/rezidanslar ve restoranlar bulunuyor. AVM’ler ve mahalleler de kullanıcıların diğer gözdeleri. Bana bu listede en ilginç gelen sondan 2. sırada yer alan otobüs durakları oldu. Otobüs durağında check-in olmak gerçekten değişik bir tercih.

Nelerden Hoşlanıyorlar?

Bu listede yok yok. Canlı müzikten tarihi yerlere, plajlardan pizzacılara kadar toplam 25 maddeyi barındıran bir hoşlanılanlar listesi (Hakikaten 25 mi diye infografiğe bakanlar var, onlara teessüf ediyorum).

Ne Yiyorlar?

İlk 2 sırada sırasıyla Türk yemekleri ve fast food olması dikkat çekici. Taban tabana zıt olan 2 kavram ama demek ki ikisini de seviyoruz. Bunları deniz mahsulleri, kahvaltılıklar ve et çeşitleri takip ediyor.

Nereleri Ziyaret Ediyorlar?

Semt olarak ilk sırada Kadıköy var. Alsancak ve Kızılay da Kadıköy’ün takipçileri konumunda. AVM sıralamasında ise lider şüphesiz ki Cevahir. En gözde yollar listesinde ilk 2 sıranın İstiklal ve Bağdat Caddesi olması da sanırım kimseyi şaşırtmaz.

Diğer infografikleri görmek için tıklayın. 

İstatistik yazıları için tıklayın. 


Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.