İnfografikİstatistikSosyal Medya

Sayılarla Twitter

Spread the love
eMarketer’ın tahminlerine göre 2012 sonunda Amerika’da 21 Milyon Twitter kullanıcısı olacak ve bunların sadece çok büyük bir azınlığı bu servisi markaları takip etmek için kullanacak.
Klout puanı yüksek olanların tweetleri 67 kat daha fazla gündemde kalıyor. Klout puanı;  takipçi sayınız, takipçilerinizin sizi retweet etme oranları ve sizinle diyalog kurmalarına bağlı olarak atanan bir puandır.
Bir eylem içeren tweetler, normal tweetlere göre %2 daha fazla paylaşılıyor.
Pazarlamacıların %34’ü Twitter üzerinden satış olanağı yaratıyor. %20’si ise satış anlaşmalarını Twitter üzerinden tamamlıyor.
Şu anda ayda en az 1 kez log-in olan 100 milyondan fazla Twitter kullanıcısı bulunuyor.
Kullanıcıların %40’ı herhangi bir tweet atmayıp sadece neler olup bittiğini takip etmek amacıyla Twitter’ı kullanıyor.
%55’lik kesin Twitter’a cep telefonlarından bağlanıyor.
 İnsanları neler re-tweete yönlendiriyor?
  • %92 ilgi çekici içerikler
  • %84 mizah barındıran içerikler
  • %66 kişisel bağlantılar
  • %21 ünlü kişilerin tweetleri
  • %32 görsel veya somut bir teşvik olması
  • %26 “RT lütfen!”

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.