İnfografikİstatistikSosyal Medya

Sosyal Medyanın Hızına Yetişilemiyor

Spread the love

Her gün sosyal medyada yüzlerce durum güncellemesi ile karşılaşıyoruz. Eğlence, siyaset, spor, genel kültür, pazarlama gibi konularda post edilen bu güncellemelerin bir kısmını okuyor, birçoğunu ise dijital dünya dışında da bir hayatımız olduğundan dolayı doğal olarak okuyamıyoruz.

Hiçbir güncellemeyi kaçırmak istemiyor musunuz?
Yapmanız gereken çok basit(!) Twitter’da dakikada 3,7 milyon, Facebook’ta dakikada 1 milyon kelime okumak :) Youtube’a yüklenen tüm videoları izlemek istediğinizde de durum pek farklı değil. 1440 ekrana ihtiyacınız olacak, ki bu da 30 katlı bir bina cephesinin giydirilmesi anlamına geliyor.
Şimdi paylaşacağım istatistiğin ise hayali bile güzel. Sosyal oyunlarda dönen paraların tamamına sahip olsaydık her 2 saatte 140.000 $’lık bir ev, her dakika 145 ekran plazma TV satın alabilirdik. Nerede o günler ;)
Hangi sosyal mecra ne kadar sürede benimsendi?
LinkedIn ve Twitter’ın 10 milyon kullanıcıya ulaşması yaklaşık 3 – 3,5 yıl alırken Facebook’un bu sayıya ulaşması 2,5 yıl sürdü. Bu mecraların aksine Google Plus’ın aynı sayıya sadece 2 haftada ulaşması ise oldukça dikkat çekici bir durum.

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.