İnfografikİstatistikSosyal Medya

Sayılarla Facebook

Spread the love
Bireysel Kullanıcılar

§    Facebook’un tüm dünyadaki kullanıcı sayısı 800 milyonu aşmış durumda.

§    Bunların 200 milyonu 2011 yılı içerisinde Facebook’a katıldı.

§    Ortalama bir Facebook kullanıcısı 130 arkadaşa ve 80 sayfa, grup veya etkinlik bağlantısına sahip.

§    10 yaşında çocuğu olan ebeveynlerden çocuğunun Facebook’a girdiğini bilenlerin büyük bir kısmı, Facebook hesabı açabilmeleri için çocuklarına yardımcı bile oluyor.

§    Amerika’da neredeyse tüm üniversiteler Facebook’tayken, Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin %60’dan daha azı Facebook’ta bulunuyor.


Markalar

§    Duvara yazılan postların %95’i markalar tarafından cevaplandırılmıyor.

§    Otomatik post yazmak, beğeni ve yorumları %70 oranında düşürüyor.

§    Tüketicilerin %56’sı, arkadaşlarına herhangi bir markanın sayfasını ancak o sayfanın fanı olduktan sonra önermeyi tercih ediyor.

§    Facebook’ta her hafta 3,5 milyar yorum paylaşılıyor.

§    Marka sayfalarını en çok, o markanın müşterileri tarafında veya indirim ve promosyonlardan faydalanmak isteyenler tarafından beğeniliyor.

§    Kullanıcıların %77’si güncellemelerini okuyarak , %17’si diğer kullanıcılara marka hakkında deneyimlerini anlatarak ve sadece %13’ü de markaların güncellemelerini kendi duvarlarında paylaşarak markalarla etkileşim kurduklarını söylüyor.


    Akin Ozcan

    1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.