Sosyal Medya

Twitter’ın Kalp Butonuyla İlgili Gerçek Zamanlı Pazarlama Örnekleri

Spread the love
Fark etmişsinizdir, yerli markalar gerçek zamanlı pazarlama çalışmalarını geçen seneye göre çok daha fazla yapıyorlar. Bu bazen doğal bir şekilde gerçekleşiyor bazen ise markalar birbirlerinden gördükten sonra acele bir şekilde “biz de yapalım” düşüncesiyle hareket ediyorlar.

Diğer gerçek zamanlı pazarlama örneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter’ın favorilere eklemek için kullandığı yıldız butonu yerine “beğen” manasına gelen kalp butonunu dün devreye alınca sosyal medyanın gündem konusu da bir anda bu oldu. Çoğu kişinin olumsuz görüş belirttiği bu yeni buton, markalara yine bir gerçek zamanlı pazarlama fırsatı doğurdu. İşte o paylaşımlar:

akbank-twitter-begen-butonu-paylasimi
algida-twitter-begen-butonu-paylasimi

atlasglobal-twitter-begen-butonu-paylasimi
collezione-twitter-begen-butonu-paylasimi
dido-twitter-begen-butonu-paylasimi
erikli-twitter-begen-butonu-paylasimi
garanti-twitter-begen-butonu-paylasimi
kliksacom-twitter-begen-butonu-paylasimi
mavi-twitter-begen-butonu-paylasimi
media-markt-twitter-begen-butonu-paylasimi
nestle-twitter-begen-butonu-paylasimi

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.