İnfografik

Facebook’tan Sevgililer Günü’ne Özel Çalışma: Türkiye’nin İlişki Haritası (İnfografik)

Spread the love

“Sevgililer Günü kutlanması gereken özel bir gündür.” ile “Sevgililer Günü kapitalist sistemin bir oyunudur.” cümlelerini bolca duyacağımız bir 14 Şubat daha gelmek üzere. Facebook bu özel gün yaklaşırken Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının ilişki durumlarını özetleyen bir infografik yayınladı.

Bu infografiğe göre erkeklerin %5,7’sinin ilişkisi varken %23,7’si yalnız olduğunu söylüyorKadınların ise %6,5’inin ilişkisi varken %19,1’i yalnız.  

İlginç olan bir diğer istatistik de, 14 Şubat’ta ilişkisi olmayanların daha çok paylaşımda bulunması. 
 
Not: İnfografiğin hemen altında 2014 yılının ödüllü Sevgililer Günü videosunu izleyebilirsiniz.
 
 

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.