Google

Google’dan Kendi Dengesini Sağlayabilen Robot

Spread the love

Evet, aynen başlıkta yazdığım gibi: Belli bir bölgeyi bulabilen, engebeli arazilerde gezebilen, merdivenleri çıkabilen ve kendi dengesini sağlayabilen bir robot.

Bu tarz buluşları ilk kez görmüyoruz. Ancak bu buluşun en dikkat çeken tarafı; kendisini düşürmek için atılan tekmelerden sonra robot aynı bir canlı gibi yalpalıyor, ayakta kalmak için gayret gösteriyor ve de başarıyor!

Google’ın 2013’te bünyesine kattığı Boston Dynamics tarafından yayınlanan etkileyici olan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.