Mobil

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Spread the love

WhatsApp Web, an itibariyle WhatsApp uygulamasının browser üzerinden kontrol edilebilen bir versiyonu olarak yayınlanmaya başladı. Telefon yerine PC’den ve  klavyeden hızlıca mesajlaşmayı, resim ve video paylaşmayı sağlıyor. Şu an için sadece Google Chrome ile çalışmakta ve Apple harici bütün cihazları desteklemekte. Yakın bir zamanda da Apple cihazları için çıkacağı tahmin ediliyor.

  • Uygulamayı PC’den kontrol edebilmek için öncelikle telefonunuzda en son versiyon olmalı. Bunun için telefonunuzun Store uygulamasına giderek WhatsApp’i güncelleyin. Bazı Android cihazlarda güncelledikten sonra yeniden başlatmak da gerekebiliyor, bunu da deneyebilirsiniz.
  • Daha sonra uygulamayı açıp uygulama menüsüne girerek “WhatsApp Web”i seçin. Sonrasında https://web.whatsapp.com/ adresine girerek telefonunuzdan bilgisayar ekranındaki QR kodunu okutun.
  • Sonrasında WhatsApp üzerindeki bütün konuşmalarınız, browser’da belirecek ve mesajlaşmaya başlayabileceksiniz.
Sol üst köşede “Turn on desktop notifications” tıklayıp Chrome içerisinden izin verirseniz, Chrome vasıtasıyla yeni gelen mesajlarda ileti alabiliyorsunuz. Telefonda yazılan mesaj bilgisayarda, bilgisayarda yazılan mesajlar da telefon üzerinde aynı anda görüntülenebiliyor.
 

 

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.