MobilSosyal Medya

Instagram’ın Yeni Kolaj Fotoğraf Uygulaması: Layout

Spread the love
Geçtiğimiz günlerde yeni reklam modelini tanıtan Instagram boş durmuyor. Hyperlapse’ten sonra dün itibarıyla yeni fotoğraf uygulaması olan “Layout”u duyurdu.
Bu uygulama ile 1’den fazla fotoğrafı; açıları, büyüklükleri ve efektleri üzerinde oynayarak bir araya getirip kolaj fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz.

Photo Booth

Bu özellik sayesinde saniye ile ifade edilebilecek kısa zaman aralıklarında çekilen spontane fotoğraflarınızı yakalayıp bir kolaj yaparak hızlıca Instagram’a atabiliyorsunuz.

Faces

Bu özellik de yüz tanıma sistemi ile fotoğrafları belirle gruplara ayırıyor ve bu sayede istediğiniz fotoğrafa daha rahat ulaşabiliyorsunuz.
Instagram hesabı olmayanların da kullanabileceği bu uygulama klasik olarak ilk önce iOS cihazlar için Appstore’a eklendi. Ancak yakın zamanda Google Play’de de yer alacağı belirtiliyor.

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.