Başarıya Götürecek Twitter İstatistikleri

285 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip Twitter’da kullanıcılarla etkileşim içerisinde olmak, kitlemizi artırmamız ve o kitleyi mümkün olduğunca korumamız için olmazsa olmaz şartlardan biri. Ancak birçoğumuz zaman zaman hangi stratejiyi izlememiz gerektiği konusunda arada kalıyoruzdur. 
SocialBro’nun 200.000 kurumsal tweeti baz alarak ortaya çıkardığı önemli ve bir o kadar da şaşırtıcı istatistiklerin, doğru ve yanlışın hangisi olduğu konusunda size yol göstereceğini düşünüyorum:
1) Görsel barındıran tweetlerin retweet edilme ihtimali %34 daha fazla oluyor.
2) Ortasında link bulunan tweetler, başında veya sonunda link bulunan tweetlere göre %26 daha fazla retweet ediliyor. (Bu benim için gerçekten şaşırtıcı oldu. Her zaman en sona konması gerektiğini düşünürdüm.) 
3) Hashtagli bir tweetin, hashtag içermeyen bir tweete göre %33 daha fazla retweet ediliyor.
4) Tek hashtage sahip tweetlerin, çift hashtage sahip olanlara göre %69 daha fazla retweet ediliyor.
5) 11 veya daha fazla karakterli hashtag kullanılan tweetler, 6-10 arası karakterli hashtag kullanılan tweetlere göre %117 daha fazla retweet ediliyor.
6) Direkt mesaj kullanarak yapılan kampanyalardaki tıklanma oranı, standart yapılan e-mail kampanyalarına göre %300 daha fazla tıklanıyor.
7) Yaptığınız bir kampanyadan dolayı sizinle etkileşime geçen kullanıcıların %90’ı, kampanya bittikten sonra sizi takip etmiyor.
8) Yeni takipçileri ile yaklaşık 3 hafta içerisinde hiçbir etkileşime geçmeyen markalar, bu takipçilerin %15’ini kaybediyor.
9) Şirketlerin %57’si, son 2 yıl içerisinde Twitter harcamalarını %50 artırdıklarını söylüyor. Hatta %15’i harcamalarının 3’e katlandığını belirtiyor.
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir