Diğer

Editörlerin Yaptığı İlginç Yazım Hataları

Spread the love
Görselde de yazdığı gibi, herkes hata yapar. Yazım hataları, ne kadar çok dikkat edilirse edilsin her blogger ve editör tarafından muhakkak yapılmaktadır. Eğer bulmaya çalışırsanız benim de yazılarımda bazı hataları illaki (evet, bitişik yazılıyor) bulabilirsiniz.
Ama bazı yazım hatalarının, talihsiz bir “hata”dan çok, bilgisizlik ve gelişigüzel iş yapmaktan kaynaklandığı çok net belli oluyor. Böyle olunca da hatayı yapan kuruma karşı saygınlık azalıyor. Yani en azından bu konuda hassas olanlar için durum böyle. Bu yüzden editörlerin işlerini yaparken biraz daha hassas olmaları gerektiğini düşünüyorum.
sikca-yapilan-yazim-hatalari
Konuyu örneklerle açıklamak için zamanında arşivime kaydettiğim bazı hataları sizlerle paylaşıyorum. Bazı görsellerde Twitter’dan ilgili kuruma yaptığım uyarıları da görebilirsiniz.
iyi-bir-blog-yazisi-icin-taktikler

1-) Hata olmadığı çok açık. Belli ki editör arkadaşımız “da” ekinin yeri geldiğinde “ta” olarak da kullanılabileceğini düşünüyor.

yazim-hatalari
 

2-) “ahsaffashjahd” şeklinde random gülseymiş bari. Önce word’de yazıp sonra yazıyı ekleseler bile bu tarz hataları görürler

yazim-hatalari

 

3-) Anlamayanlar için tekrar yazmışlar

yazim-hatalari

 

4-) Direkt Eboue’yi verseydiniz daha kolay olmaz mıydı?

yazim-hatalari

5-) Anektar koltuğun altında kalik, beni ara. Bu cümle size bir şey çağrıştırmadıysa görselin altındaki videoyu izleyebilirsiniz.

yazim-hatalari

6-) Bu da kesinlikle talihsiz bir klavye hatası değil. “Takdir” kelimesini “taktir” olarak bildiği çok açık.

yazim-hatalari

7-) Necati Şaşmaz’ı düşünürken yazı yazmanın sonucu olan cümle

yazim-hatalari

8-) Görselde hatasız yazılmış kelimeyi bulunuz

yazim-hatalari

9-) Başka bir şiveli editör

yazim-hatalari

10-) -Misiniz ekini ayıramıyoruz ama siz yine de gelin bize

yazim-hatalari
 

Bonus: Yazım hatası değil. Bonus olarak bir de absürt haber eklemek istedim. Hepimiz saraylarda yaşıyoruz, hangimiz 1 milyon Euro’cuk uğruna bu kıyafeti giyer ki. Değil mi?

tus-beyinli-blog-ana-sayfa
reklam-analizleri

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

One thought on “Editörlerin Yaptığı İlginç Yazım Hataları

  • berk

    şiveli yazı hariç hepsi hata. şiveli yazı da hata ama şiveli yazı tırnak içinde. bir başkasının söylemi. belki söyleneni olduğu gibi aktarmak istemiştir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.