Sütaş’tan İlginç 10 Kasım Paylaşımı

Özel günlerde markaların yaptığı paylaşımlara mümkün olduğunca yazılarımda yer vermeye çalışırım. Bu bazen özel veya dini bayramla, bazen ise tüm ülkede yankı uyandıran bir olayla ilgili oluyor. Örneklerini aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Markaların özel günlerde yaptığı paylaşımlar görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dün 10 Kasım’dı ve Atatürk’ü anmak için birçok marka paylaşım yaptı. Bu sefer yazıya dökecek zamanım olmadı ama hepsine göz gezdirmeye çalıştım. Bir tanesi vardı ki beni gerçekten hayretler içinde bıraktı.

Gerçek zamanlı pazarlama paylaşımlarının özünde, içerisinde markaya bir şekilde dokunan ögelere yer vermek vardır. Ama 10 Kasım gibi özel günlerde de böyle bir düşünceye sahip olmak çok ama çok rahatsız edici duruyor.

Sütaş Grup Paylaşımı

Dün Linkedin’de gördüğüm Sütaş’ın paylaşımı, marka öğesini bulundurmanın ötesine geçmişti. Görsel, tıpkı diğer markaların yaptığı gibi (ve olması gereken gibi) Atatürk’ü anan cümleler içeriyordu. Ama bir farkla! Atatürk’ün eline bir bardak süt tutuşturulmuştu! 

İşin bana ilginç gelen başka bir noktası ise bu görselin muhtemelen yüksek pozisyondaki bir yöneticinin onayından da geçmiş olmasıydı. Görseli aşağıda paylaşıyor ve sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

sutas-10-kasim-paylasimi
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir