Sosyal Medya

Sütaş’tan İlginç 10 Kasım Paylaşımı

Spread the love

Özel günlerde markaların yaptığı paylaşımlara mümkün olduğunca yazılarımda yer vermeye çalışırım. Bu bazen özel veya dini bayramla, bazen ise tüm ülkede yankı uyandıran bir olayla ilgili oluyor. Örneklerini aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Markaların özel günlerde yaptığı paylaşımlar görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dün 10 Kasım’dı ve Atatürk’ü anmak için birçok marka paylaşım yaptı. Bu sefer yazıya dökecek zamanım olmadı ama hepsine göz gezdirmeye çalıştım. Bir tanesi vardı ki beni gerçekten hayretler içinde bıraktı.

Gerçek zamanlı pazarlama paylaşımlarının özünde, içerisinde markaya bir şekilde dokunan ögelere yer vermek vardır. Ama 10 Kasım gibi özel günlerde de böyle bir düşünceye sahip olmak çok ama çok rahatsız edici duruyor.

Sütaş Grup Paylaşımı

Dün Linkedin’de gördüğüm Sütaş’ın paylaşımı, marka öğesini bulundurmanın ötesine geçmişti. Görsel, tıpkı diğer markaların yaptığı gibi (ve olması gereken gibi) Atatürk’ü anan cümleler içeriyordu. Ama bir farkla! Atatürk’ün eline bir bardak süt tutuşturulmuştu! 

İşin bana ilginç gelen başka bir noktası ise bu görselin muhtemelen yüksek pozisyondaki bir yöneticinin onayından da geçmiş olmasıydı. Görseli aşağıda paylaşıyor ve sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

sutas-10-kasim-paylasimi

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.