İstatistikSosyal Medya

Socialbakers Mayıs 2012 Türkiye Facebook Sayfaları Raporu

Spread the love
Socialbakers Türkiye raporunun Mayıs ayı yayınlandı. Nisan ayına nazaran çok büyük bir değişim söz konusu değil ama tabii ki bazı sıralama ve rakam değişiklikleri mevcut.
Değişmeyen rakamlardan bir tanesi de Türkiye’de 31 milyon aktif Facebook kullanıcısının bulunması. Bunun dışındaki önemli maddeleri ise aşağıda bulabilirsiniz.
  • Facebook’ta en fazla takipçisi olan marka, Avea (1.835.000). Güncel sayı: 1,836,835 Bu listeye Akbank yeni giriş yaparken, TTNET ise listeden çıkan sayfa olmuş.
  • Facebook’ta en fazla takipçisi olan medya, İzlesene.com (2.478.000). Güncel sayı: 2,487,530
  • Facebook’ta etkileşim oranı en yüksek olan sayfa Ariel Türkiye (0,9179%). Ardından 2. Bank Asya Türkiye ve 3. İstanbul Aynı Üniversitesi.
  • Facebook’ta günlük sayfa etkileşim oranı en fazla olan sayfa KAYRA(3,3270%)
  • Kullanıcılara en çok dönüş yapan marka ise Trendyol (%84) olurken, onuNesfit Türkiye (%74) ve Clinique Türkiye (%69) takip etti.

Akin Ozcan

1985 yılının Aralık ayında Akın Özcan olarak dünyaya geldim. 2003'te Pertevniyal Anadolu Lisesi'nden, 2007'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra 2008 yılında Finansbank’ın ADK Pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Turkcell Global Bilgi, DenizBank ve Bilyoner.com'un dijital pazarlama ve sosyal medya departmanlarında görev alarak devam ettim. Son olarak Findeks.com'un dijital pazarlama departmanında da 2 yıl çalıştıktan sonra 9 yıllık kurumsal iş hayatımı 30 Mart 2018'de noktaladım. Bugüne kadar web sitesi yönetimi, dijital proje yönetimi, içerik pazarlaması, Google ve sosyal medya reklam yönetimi, medya planlama, sosyal medya içerik yönetimi, viral pazarlama, e-mail ve SMS pazarlaması, performans pazarlaması, PR ve offline pazarlama görevlerinde yer aldım. Şu anda ise stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Aynı zamanda da 7 yıllık yazarlık kariyerimi şu an bulunduğunuz blogumda sürdürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.