Editörlerin Yaptığı İlginç Yazım Hataları

Görselde de yazdığı gibi, herkes hata yapar. Yazım hataları, ne kadar çok dikkat edilirse edilsin her blogger ve editör tarafından muhakkak yapılmaktadır. Eğer bulmaya çalışırsanız benim de yazılarımda bazı hataları illaki (evet, bitişik yazılıyor) bulabilirsiniz.
Ama bazı yazım hatalarının, talihsiz bir “hata”dan çok, bilgisizlik ve gelişigüzel iş yapmaktan kaynaklandığı çok net belli oluyor. Böyle olunca da hatayı yapan kuruma karşı saygınlık azalıyor. Yani en azından bu konuda hassas olanlar için durum böyle. Bu yüzden editörlerin işlerini yaparken biraz daha hassas olmaları gerektiğini düşünüyorum.
sikca-yapilan-yazim-hatalari
Konuyu örneklerle açıklamak için zamanında arşivime kaydettiğim bazı hataları sizlerle paylaşıyorum. Bazı görsellerde Twitter’dan ilgili kuruma yaptığım uyarıları da görebilirsiniz.
iyi-bir-blog-yazisi-icin-taktikler

1-) Hata olmadığı çok açık. Belli ki editör arkadaşımız “da” ekinin yeri geldiğinde “ta” olarak da kullanılabileceğini düşünüyor.

yazim-hatalari
 

2-) “ahsaffashjahd” şeklinde random gülseymiş bari. Önce word’de yazıp sonra yazıyı ekleseler bile bu tarz hataları görürler

yazim-hatalari

 

3-) Anlamayanlar için tekrar yazmışlar

yazim-hatalari

 

4-) Direkt Eboue’yi verseydiniz daha kolay olmaz mıydı?

yazim-hatalari

5-) Anektar koltuğun altında kalik, beni ara. Bu cümle size bir şey çağrıştırmadıysa görselin altındaki videoyu izleyebilirsiniz.

yazim-hatalari

6-) Bu da kesinlikle talihsiz bir klavye hatası değil. “Takdir” kelimesini “taktir” olarak bildiği çok açık.

yazim-hatalari

7-) Necati Şaşmaz’ı düşünürken yazı yazmanın sonucu olan cümle

yazim-hatalari

8-) Görselde hatasız yazılmış kelimeyi bulunuz

yazim-hatalari

9-) Başka bir şiveli editör

yazim-hatalari

10-) -Misiniz ekini ayıramıyoruz ama siz yine de gelin bize

yazim-hatalari
 

Bonus: Yazım hatası değil. Bonus olarak bir de absürt haber eklemek istedim. Hepimiz saraylarda yaşıyoruz, hangimiz 1 milyon Euro’cuk uğruna bu kıyafeti giyer ki. Değil mi?

tus-beyinli-blog-ana-sayfa
reklam-analizleri
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir