Facebook’tan Geçmişe Yolculuk Yaptıran Özellik: On This Day

Geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu Instagram’da Layout uygulamasını duyuran Facebook, kendi mecrasında da yeniliklerine devam ediyor.

Yaklaşık 2 yıl önce Facebook, 1 sene önce yaptığımız hareketleri gösteren bir özelliği yayına almıştı. 1-2 ay yayında kalan bu özellik sonradan kaldırılmıştı.
Firma şimdi de bunun biraz daha kapsamlı hali olan On This Day özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. “Tarihte Bugün” konseptine benzer olarak; Facebook tarihinizde içinde bulunduğunuz güne ait önceki yıllarda yaptığınız hareketleri görebileceksiniz. Mesela 26 Mart 2014’te kimi eklemişsiniz veya ne paylaşmışsınız? Veya 26 Mart 2012’de hangi fotoğrafta taglenmişsiniz? Buna durum güncellemeleriniz, fotoğraflarınız, arkadaşlarınızın duvarınızda paylaştıkları, yani her şey dahil.
Bu hareketleri sadece On This Day sayfasına girdiğinizde görebileceksiniz. Ancak istediğiniz içeriği tekrar paylaşma veya silme imkanınız da olacak.
Şu anda test aşamasında olan bu özellik yakın zaman herkese açık hale gelecek. Yayına alındıktan sonra bu özelliğe Haber Akışı’nın sol tarafındaki sekmeye tıklayarak veya facebook.com/onthisday linkinden ulaşabileceksiniz. Eğer isterseniz bu özelliğe abone olabilecek ve her gün için geçmişteki hareketlerinize dair bildirim alabileceksiniz.
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir