Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital dünyanın gün geçtikçe daha önemli duruma gelmesiyle birlikte bu konudaki uzmanlaşma gereksinimi de bir o kadar arttı. Bu sektöre yeni girenler de, en başından beri bu sektörde olanlar da sürekli bir arayış içerisindeler. Çünkü bu sektörde hiçbir zaman “Ben oldum” deme şansımız bulunmuyor. Yenilikler bitmediği için öğrenmenin de sonu gelmiyor.

Öğrenmeye bu kadar hevesli bir kitlenin varlığı, kurumların açtığı eğitim sayısının artmasını da beraberinde getiriyor. Fakat bu eğitimlerden herhangi birini gördüğümüz zaman ilk olarak şu soruyu kendimize sormamız gerekiyor: Bu eğitim bana ne katabilir? Eğer dijital sektöre henüz yeni geçtiyseniz, birçok eğitim sizin için faydalı olabilir. Ancak iş hayatınızı bir süredir bu alanda sürdürüyorsanız eğitimleri incelerken daha dikkatli davranmanız gerekiyor.

Açılan her eğitim kalitelidir diye bir durum söz konusu değil. Öncelikle aşağıdaki soruların cevaplarını araştırmanız gerekiyor:

  • Eğitmenler kim? 
  • Kariyerlerinde ne yapmışlar? 
  • Programın konusu neler? 

Bu soruların cevaplarını detaylı olarak araştırmadan bir eğitime katılmanız, eğitimin sonunda zamanınızı boşa harcadığınızı hissetmenize sebep olabilir. Piyasadaki eğitim talebi çok olunca, bu gelir pastasından pay almak isteyen kişi sayısı da çok oluyor ve bazı kurumlar çok az tecrübesi olan 3-5 kişiyi eğitmen olarak gösterip “Dijital Pazarlama Eğitimi” adıyla bir program açabiliyor. Eğer bu sektörde 4-5 senelik bir tecrübeniz varsa, bu tarz eğitmenlerin olduğu bir programın size hiçbir şey katmayacağı çok açık.

 

Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir