Sosyal Medyanın Hızına Yetişilemiyor

Her gün sosyal medyada yüzlerce durum güncellemesi ile karşılaşıyoruz. Eğlence, siyaset, spor, genel kültür, pazarlama gibi konularda post edilen bu güncellemelerin bir kısmını okuyor, birçoğunu ise dijital dünya dışında da bir hayatımız olduğundan dolayı doğal olarak okuyamıyoruz.

Hiçbir güncellemeyi kaçırmak istemiyor musunuz?
Yapmanız gereken çok basit(!) Twitter’da dakikada 3,7 milyon, Facebook’ta dakikada 1 milyon kelime okumak :) Youtube’a yüklenen tüm videoları izlemek istediğinizde de durum pek farklı değil. 1440 ekrana ihtiyacınız olacak, ki bu da 30 katlı bir bina cephesinin giydirilmesi anlamına geliyor.
Şimdi paylaşacağım istatistiğin ise hayali bile güzel. Sosyal oyunlarda dönen paraların tamamına sahip olsaydık her 2 saatte 140.000 $’lık bir ev, her dakika 145 ekran plazma TV satın alabilirdik. Nerede o günler ;)
Hangi sosyal mecra ne kadar sürede benimsendi?
LinkedIn ve Twitter’ın 10 milyon kullanıcıya ulaşması yaklaşık 3 – 3,5 yıl alırken Facebook’un bu sayıya ulaşması 2,5 yıl sürdü. Bu mecraların aksine Google Plus’ın aynı sayıya sadece 2 haftada ulaşması ise oldukça dikkat çekici bir durum.
Paylaşım Butonları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir